Шановні відвідувачі нашого сайту. Сьогодні хочу запропонувати Вам інформацію, розміщену Українським інформером ZNAJ.UA , який розмістив на своїх сторінках статтю під назвою: «Що відбувається з людиною, яка підхопила коронавірус - історія хвороби по днях» (зсилка на статтю: https://znaj.ua/zdorovya/300931-shcho-vidbuvayetsya-z-lyudinoyu-yaka-pidhopila-koronavirus-istoriya-hvorobi-po-dnyah)

  Згідно статті, дані отримані завдяки інформації з видань Daily Mail і Business Insider, дослідження було проведено на основі історій хвороби пацієнтів двох лікарень міста Ухань, які надійшли в ці лікувальні заклади після 29 грудня 2019 року, а виписалися або ж померли до 31 січня 2020 року. (Звичайно, треба враховувати, що на той час ймовірно, госпіталізація проводилась у випадку наявності ризиків або більш важкого перебігу хвороби)

  День 1−4.

  У пацієнтів спостерігалося підвищення температури. Могли з'являтися стомлюваність, біль у м'язах і сухий кашель. У деяких протягом кількох попередніх днів могли бути діарея або нудота. 60-річна лікар з Лондона Клер Герада, колишній голова Королівського коледжу лікарів загальної практики, яка успішно поправилася після зараження COVID-19, розповідала, що у неї першими симптомами стали легкий сухий кашель і втома. За її словами, початок хвороби був настільки м'яким, що вона і не подумала, що це може бути чимось серйозним.

  День 5−6.

  У пацієнтів починається утруднення дихання — особливо у літніх людей з вже існуючими проблемами зі здоров'ям.

  День 7.

  На цьому етапі, як показують дослідження в Ухані, хворі зазвичай надходили до лікарні — проблеми з диханням посилювалися. У той же час, у переважної більшості інфікованих симптоми починали йти на спад.

  День 8−9.

  У пацієнтів, які важко переносять інфекцію (близько 15% від числа всіх захворілих), розвивалися ознаки гострого респіраторного дистрес-синдрому: легені вже не могли належним чином забезпечувати киснем життєво важливі органи.

  День 10−11.

  Пацієнти з посиленими симптомами зазвичай надходили в відділення реанімації. У них могли проявлятися також болі в животі.

  День 12.

  У видужуючих зазвичай починала знижуватися температура.

  День 17.

  До цього часу видужуючих зазвичай виписували.

  Підкреслюється, що підвищена температура, один з перших симптомів, COVID-19 зазвичай зберігалася протягом 12 днів. А кашель міг тривати довше. При виписці 45% пацієнтів все ще кашляли.

  Задишка найчастіше припинялася через 13 днів у тих, хто вижив. Або ж зберігалася до кінця у тих, хто помер. Зазвичай період від початку хвороби до одужання становив у середньому 22 дні. А до смерті — 18,5 днів.

  Ще раз нагадуєм узагальнену інформацію, щодо корона вірусної хвороби. Отже, як відомо, симптоми коронавіруса важко відрізнити від звичайного грипу або іншого респіраторного захворювання. Специфічних симптомів немає. Хвороба протікає так само, як і грип. При коронавірусній інфекції часто трапляється вірусна пневмонія, яка викликає сильну задишку.

  Те, як протікає хвороба і які симптоми має хворий, залежить від супутніх захворювань, вікової групи, історії хвороби пацієнта. Згідно зі статистикою, молоді люди без яких-небудь хронічних захворювань переносять коронавірус легко. У групі ризику - люди після 65 років і люди з супутніми патологіями. Важливо окрім самих симптомів, враховувати інші обставини. Зокрема, якщо людина нещодавно повернулася з Китаю або інших країн, де були зафіксовані випадки коронавіруса, або контактувала з хворими. Що робити у таких випадках? Найперше, самоізолюватись в помешканні (що таке самоізоляція ми писали в попередніх публікаціях на сайті). Потім слід сповістити сімейного лікаря про свій стан і описати симптоми. Фахівець розповість, що потрібно робити. Якщо це виявиться коронавірус, то він надішле екстрене повідомлення про це в спеціальні служби.

  У тому випадку, якщо немає сімейного лікаря, слід зателефонувати на гарячу урядову лінію 1545 або на 103. Оператори зберуть епідеманамнез і всю потрібну інформацію, а потім направлять до хворого спеціальну бригаду. Бригада приїжджає до хворого і оглядає його. Зазвичай спочатку роблять тест на грип. Якщо тест негативний, зразки крові пацієнта передають у лабораторні центри, де визначають, чи заразилася людина. Коронавірус може мати різний перебіг, і не всіх інфікованих потрібно госпіталізувати. Пацієнтів, у яких легкі симптоми, можуть ізолювати в будинку. Якщо симптоми тяжкі, хворого доставляють в найближчу інфекційну лікарню.

  Також діють екстрені служби, які виділені саме під госпіталізації людей з підозрою на коронавірус.

  Якщо проявилися симптоми коронавіруса, не потрібно приходити в лікарню. Слід телефонувати до сімейного лікаря або на гарячі лінії. У всьому світі саме працюють над зменшенням поширення коронавирусной інфекції. Для цього був введений карантин. До того ж, в лікарнях можуть знаходитися люди з груп ризику.

 

 

 

 

Божко
Василь
Борисович

Головний лiкар Центру ПМСД Немирівської районної ради

Бойчук
Олександр
Юхимович

Заступник головного лікаря з медичного обслуговування

Павленко
Галина
Петрiвна

Головний бухгалтер Центру ПМСД

Куліченко
Інна
Миколаївна

Головна медсестра Центру ПМСД

 

Прийом до лікаря

 • Понеділок 08:00 – 15:42
 • Вівторок 08:00 – 15:42
 • Середа 08:00 – 15:42
 • Четвер 08:00 – 15:42
 • Пятниця 08:00 – 15:42
 • Субота та неділя – вихідний

 • Понеділок 08:00 – 15:42
 • Вівторок 08:00 – 15:42
 • Середа 08:00 – 15:42
 • Четвер 08:00 – 15:42
 • Пятниця 08:00 – 15:42
 • Субота та неділя – вихідний

Попередній запис на прийом до сімейного лікаря, та виклик лікаря додому проводиться в робочі дні з 08:00 до 16:00

Черговий кабінет надання невідкладної медичної допомоги: телефон +380 (4331) 2-19-65

У вихідні і святкові дні звертатись в відділення екстренної невідкладної допомоги ЦРЛ каб.41

 

ЦПМСД Немирівського району на мапі